Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 05:27
Reklama Wieliszewskie Wianki 2025

Torebki z suszem w saszetce

Torebki z suszem w saszetce
narko


Młodego mężczyznę policjanci wylegitymowali na jednej z ulic miasta. Na widok mundurowych, 25-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Okazało się, że posiada przy sobie zakazaną substancję. Funkcjonariusze ujawnili w jego podręcznej saszetce torebki z zielonym suszem



Zgodnie z obowiązującym prawem już za samo posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ich zażywanie, to z kolei nie tylko zagrożenie dla życia i zdrowia, ale również ryzyko poniesienia dodatkowych konsekwencji, jeżeli na przykład osoba pod ich wpływem usiądzie za kierownicą auta, bądź środki będą udostępnione innej osobie. Eliminowanie z lokalnego rynku narkotyków jest jednym z priorytetów pracy pułtuskich policjantów.

Wychodząc naprzeciw funkcjonariusze w codziennej służbie dokonują kontroli osób pod kątem znalezienia przy nich zakazanych substancji. Tak też było w przypadku 25-latka, który
na widok jadącego ul. ulicą Baltazara w Pułtusku radiowozu przyspieszył kroku i zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci poddali mężczyznę legitymowaniu i kontroli osobistej. W podręcznej saszetce 25-latka znaleźli foliowe woreczki z zawartością marihuany.

Mieszkaniec Pułtuska został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Usłyszał już zarzut. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku






Podziel się
Oceń