Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 czerwca 2025 07:45
Reklama Wieliszewskie Wianki 2025

Niebezpiecznie na mazowieckich drogach

Początek roku na drogach Mazowsza nie należy do najbezpieczniejszych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zauważalny jest wzrost liczby wypadków i rannych oraz spadek liczby kolizji drogowych, którym towarzyszy znaczny wzrost liczby ofiar śmiertelnych
Niebezpiecznie na mazowieckich drogach
wypadki
Od początku roku, na mazowieckich drogach doszło aż do 179 wypadków, w których zginęło 28 osób. Spośród wszystkich wypadków, 132 zaistniało z winy kierujących, a 17 z winy pieszych. Dominującą przyczyną z winy kierującego było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wymijanie czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Natomiast główną przyczyną wypadków spowodowanych przez pieszych było nagłe wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.
Największy wzrost ofiar nastąpił wśród rowerzystów i pieszych, a zjawisko to nie było obserwowane w roku poprzednim, kiedy to warunki atmosferyczne w znacznym stopniu ograniczały ich poruszanie się po drogach.

Dlatego apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy, a życie mamy jedno. My jak i każdy z uczestników ruchu drogowego. Każdy chce bezpiecznie wrócić do domu, a jest to możliwe tylko przy zachowaniu zdrowego rozsądku, pokory i przestrzeganiu obowiązujących przepisów na drodze!
WRD KWP zs. w Radomiu/AC

Podziel się
Oceń