Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 07:36
Reklama Wieliszewskie Wianki 2025

Przynoszą nam chlubę

Sukces Młodzieżowego Klubu Sztuk Walki KAN na zakończenie sezonu startowego
Przynoszą nam chlubę
mmc grupowe
Po Mistrzostwach Świata w Dublinie, gdzie Piotr Szwejkowski zdobył wicemistrzostwo, przyszedł czas na kolejny start międzynarodowy. W ubiegły weekend odbył się cykliczny turniej Masters Mazovia Cup w Ciechanowie, który zgromadził 500 zawodników. Do rywalizacji stawiły się kluby z Łotwy, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Rosji i oczywiście Polski. MKSW KAN Pułtusk reprezentowało trzech zawodników: Karol Nalewajk, Wiktor Nalewajk i Piotr Szwejkowski. Cała trójka zdobyła trzy złote medale! Karol był bezkonkurencyjny w układach I dan, Wiktor wygrał walki w kat. do 63 kg, trener Piotr wygrał, po zaciętym pojedynku finałowym z Pawłem Szwejkowskim, w koronnej konkurencji układów formalnych IV dan. Tym samym MKSW KAN Pułtusk uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubowej całego turnieju w kategorii senior-czarny pas. Pierwszy raz w historii klubu, zawodnicy wygrali klasyfikację przynosząc chlubę miastu i mieszkańcom Pułtuska.
W turnieju miał wziąć udział również Cezary Knyżewski, lecz kontuzja uniemożliwiła mu start. Trener Piotr Szwejkowski bardzo ubolewa nad tym, gdyż Cezary jest bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem, a start na tego typu zawodach pomógłby mu zdobyć cenne doświadczenie.
Turniej w Ciechanowie był ostatnią imprezą w kalendarzu Polskiego Związku Taekwon-do. Sezon startowy należy do bardzo udanych, ale jak to zazwyczaj bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia.




Podziel się
Oceń