Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 czerwca 2025 23:26
Reklama Wieliszewskie Wianki 2025

WSTYDLIWE POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM

WSTYDLIWE POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM
rycina
1 sierpnia – w dzień uroczystości związanej z 80-leciem wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO pułtuszczanie, ze zdziwieniem, wielokrotnie wysłuchiwali WARSZAWIANKI, PIEŚNI HYMNICZNEJ Z 1831 ROKU!!! Napisana była przez poetę francuskiego pod wpływem POWSTANIA LISTOPADOWEGO!!!


Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku była jedną z kandydatek do miana hymnu polskiego. Obecnie towarzyszy uroczystościom wojskowym, gdzie podczas defilad odgrywana jest przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Pieśń płynęła z RATUSZA, jak powiedzieliśmy, wielokrotnie i budziła totalne zadziwienie. Dociekliwi próbowali dowiedzieć się, kto zarządził owo słuchanie WARSZAWIANKI, ale nikt nie umiał dać odpowiedzi na to proste pytanie.

Tygodnik pozostawia sprawę bez komentarza, jedynie z zawstydzeniem i myślą, że my w Pułtusku nie takie rzeczy robiliśmy.
GMD, rycina - Warszawska Straż Bezpieczeństwa 1830 r.

 

Podziel się
Oceń