Zaprosiwszy do siebie seniorską grupę z Szelkowa i Krasnosielca, obejrzeli program artystyczny zespołu STOKROTKA z Szelkowa, tańczyli, dyskutowali.
- To pierwszy Dzień Seniora naszego STOWARZYSZENIA. Dostaliśmy bonus z RADOMSKIEGO CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 1800 złotych, z podzieleniem na trzy zadania. A te zadania to: prelekcja z lekarzem na temat zdrowego żywienia, Dzień Seniora i Wigilia. I tak z części tych funduszy oraz z pieniędzy STOWARZYSZENIA przygotowaliśmy dzisiejsze spotkanie. 25 osób było zatrudnionych przy zorganizowaniu naszego DNIA – mówi prężnie działająca Maria Kobylińska, szefowa winnickich seniorów.







STOKROTKA rozpoczęła swój program od piosenki wziętej z życia: „W naszej pięknej gminie klub seniora mamy...”. A że repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny, przeto liczna widownia wysłuchała kilku wesołych piosenek, obejrzała skecze i monologi. Program artystyczny szelkowskich artystów oscylował wokół seniorskich spraw, często niełatwych, bo związanych z brakiem zdrowia, z trudnościami w leczeniu, z lichym uposażeniem... Ale scena ma swoje prawa, więc treści zaprawione były humorem.
Nic więc dziwnego, że świetlica rozbrzmiewała gromkim śmiechem, a ręce seniorów same układały się do oklasków.
Tekst i zdjęcia Grażyna Maria Dzierżanowska