A tu masz - uczniu - lekcje, lekcje, które nie tylko Cię zaciekawią, ale i zostaną w pamięci.
Oto PSP nr 1 im. Klaudyny Potockiej
W JEDYNCE uczniowie uczestniczyli w lekcji przyrody, porównując serce krowy i świni. Z bliska więc obejrzeli budowę przedsionków i komór serc, zbadali grubość ścian mięśnia sercowego. W drugiej części lekcji mówili o profilaktyce zdrowotnej i diagnostyce, uczyli się również obsługi ciśnieniomierza i interpretowali wyniki.
Oto ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
W DWÓJCE drugoklasiści hodowali... kryształy. Potem omawiali efekty swoich hodowli, podziwiając słoiki, pełne różnokształtnych kryształów, wyglądających jak obiekty z najprawdziwszej lodowej krainy.
Oto PSP 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
Uczniowie TRÓJKI wcielili się w badaczy lokalnej historii, nagrywając wywiady i poszukując śladów 13 PUŁKU PIECHOTY w naszym mieście. Dzięki panu Michałowi Świdwie poszerzyli wiedzę w zakresie TRZYNASTAKÓW, zaś pan Krzysztof Łukawski zapoznał uczniowskich badaczy z postacią kolekcjonera pamiątek po TRZYNASTAKACH, Edwarda Malinowskiego, człowieka, który pozostał w pamięci wielu Pułtuszczan.
Oto PSP 4 im. Ireny Szewińskiej
Z CZWÓRKI zaś płyną informacje o dwu utalentowanych dziewczynkach, pierwszoklasistkach – o Helence Szewczyk i Jagnie Szuleckiej. Pierwsza zdobyła drugie miejsce, druga trzecie w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek 2026. Jako laureatki Helenka i Jagusia wystąpiły w BAZYLICE.
Obie dziewczynki przygotowała do występu katechetka Danuta Jagiełło.
(Zdjęcia pochodzą ze szkolnych FB)
GMD













